Přihlášení

E-mail:

 Heslo:

Registrovat

Rychlý kontakt

MPM-QUALITY, v.o.s.
Příborská 1473
738 02 Frýdek-Místek
Tel.: +420 558 441 170
Fax: +420 558 441 179
E-mail: obchod@mpm-quality.cz

Gravírování laserem

Gravírování laserem

Gravírování laserem je specifická technologie využívající laserového paprsku k povrchové úpravě zejména kovových, pokovovaných, plastových či dřevěných předmětů k nimž patří např. pera, hrnky, termosky, nože aj. Při gravírování dochází k odpaření malé povrchové vrstvy materiálu o hloubce i pouhých několika setin milimetru. Zbarvení a kontrast výsledného popisu se odvíjí od podkladového materiálu gravírovaných předmětů. Na nerezových předmětech je popis méně nápadný, decentní se zabarvením velmi blízkým původní barvě předmětu. Laserové gravírování nabízí efektní, přesný a trvanlivý popis reklamních předmětů.

Vláknový laser

Využívá se pro popisy všech typů kovových a většiny plastových předmětů. Výhodou je, že k dosažení kvalitního a velice přesného poitisku, postačí i nižší výkon laserového paprsku než u jiných typů laserů.

CO2 laser

Nejuniverzálnější laserová technologie umožňující aplikovat popisy nebo motivy na široké spektrum materiálů - dřevo, plasty, gumu, keramiku, sklo, papír i textil. CO2 lasery umí pracovat jak s jednovrstvými, tak i s dvouvrstvými materiály (plast-plast, plast-kov apod.) a lze jej využít nejen k vytváření popisů či vypalování motivů na upomínkové předměty, ale například také pro výrobu razítek.

Diodový laser

Používá laserového paprsku typu Nd: YAG krystal, který se od CO2 laseru liši předevší hloubkou pronikání do materiálu. Zatímco laserový paprsek CO2 laseru gravíruje pouze povrchově - ovlivňuje jen malou vrstvu materiálu, paprsek diodového laseru dokaže přes většinu materiálů procházet. nepronikne jen přes materíaly s větší hustotou, např. kovy. Diodový laser díky vysokému výkonu laserového paprsku umožňuje rychlé a kvalitní označování kovových,nejčastěji ocelových předmětů.

Připojené obrázky

Vybrané obrázky

Výběr neobsahuje
žádné obrázky.

Tip

Tankredy
A10.3198

Cena: 249,00
Cena s DPH: 301,29 Kč

Katalog

© 2011-2015 MPM-Quality, v. o. s.