Gravírování laserem

Gravírování laserem

Gravírování laserem je specifická technologie využívající laserového paprsku k povrchové úpravě zejména kovových, pokovovaných, plastových či dřevěných předmětů k nimž patří např. pera, hrnky, termosky, nože aj. Při gravírování dochází k odpaření malé povrchové vrstvy materiálu o hloubce i pouhých několika setin milimetru. Zbarvení a kontrast výsledného popisu se odvíjí od podkladového materiálu gravírovaných předmětů. Na nerezových předmětech je popis méně nápadný, decentní se zabarvením velmi blízkým původní barvě předmětu. Laserové gravírování nabízí efektní, přesný a trvanlivý popis reklamních předmětů.

Vláknový laser

Využívá se pro popisy všech typů kovových a většiny plastových předmětů. Výhodou je, že k dosažení kvalitního a velice přesného potisku, postačí i nižší výkon laserového paprsku než u jiných typů laserů.

CO2 laser

Nejuniverzálnější laserová technologie umožňující aplikovat popisy nebo motivy na široké spektrum materiálů - dřevo, plasty, gumu, keramiku, sklo, papír i textil. CO2 lasery umí pracovat jak s jednovrstvými, tak i s dvouvrstvými materiály (plast-plast, plast-kov apod.) a lze jej využít nejen k vytváření popisů či vypalování motivů na upomínkové předměty, ale například také pro výrobu razítek.

Diodový laser

Používá laserového paprsku typu Nd: YAG krystal, který se od CO2 laseru liší především hloubkou pronikání do materiálu. Zatímco laserový paprsek CO2 laseru gravíruje pouze povrchově - ovlivňuje jen malou vrstvu materiálu, paprsek diodového laseru dokáže přes většinu materiálů procházet. nepronikne jen přes materíály s větší hustotou, např. kovy. Diodový laser díky vysokému výkonu laserového paprsku umožňuje rychlé a kvalitní označování kovových,nejčastěji ocelových předmětů.

Fotografie jednotlivých předmětů mají pouze informativní charakter a nemusí plně odpovídat skutečnosti. Použitá loga a názvy jsou registrovanými obchodními značkami uvedených společností a jsou na předmětech znázorněna pouze pro ilustraci potisku.